Türkiyenin Tesisatçısı
0545 641 1018

Üst Kattan Su Akıyor Ne Yapılmalıdır? Destek

Üst Kattan Su Akıyor, Üst kattan su damlaması, Üst kattan su akıyor şikayet

Son Güncelleme 26 Eylül 2022 by Özyurt Tesisat

Üst Kattan Su Akıyor Ne Yapılmalıdır?

Üst Kattan Su Akıyor veya alt kata su akıyor gibi şikayetleriniz var ise Özyurt Tesisat firmamızdan destek alabilirsiniz. Genellikle çok katlı binalarda oluşan bu sorun günümüz koşullarında sıklıkla karşılaşılmaktadır. Eskimiş su tesisatlarında çatlaklık veya patlaklık fazla basınçlı su oluştuğu durumlarda bu durum meydan gelmektedir. Üst Kattan Su Akıyor şikayetiniz devam ediyor ise Üst kat komşunuz ile durumu konuşup yaşadığınız sıkıntıyı bildirmeniz gerekmektedir. Ev sahibi siz değil iseniz ev sahibiniz aracılığıyla durumu iletmenizi tavsiye etmekteyiz. Özyurt Tesisat firmamızı arayarak acil tesisat uzmanımızdan randevu alabilirsiniz. Sizlere konu hakkında detaylı bilgi ve fiyat konusunda bilgi verebilir. Su Kaçağı bulunduğu için kaçağın tespiti yapılması gerekmektedir. Özel akustik ses dinleme cihazları ve termal kamera ile üst katınızdaki daireden su kaçağı tespiti yapılır ve noktasal kaçak tespiti yapıldıktan sonra tamir işlemlerini de dilerseniz yapmaktayız. Bu sorun en çok belediyelere gidilerek şikayet edilmektedir ama bu durumlara belediyeler bakmamaktadır. Eğer bir özel sitede oturuyorsanız site yönetimi ile iletişime geçerek durum hakkında bilgilendirme sağlayabilirsiniz. Site yönetimi sorun oluşan daire ile konuşarak sorunuzu çözmenizde yardımcı olabilir. Eğer sitede oturmuyorsanız ve normal bir katlı dairede oturuyor iseniz yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise (ev size ait ise ) evinizi sigortalatma işlemi yaparak 1 hafta sonrasında sigorta firmasını arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz sizin adınıza sigorta firması gereken hukuki işlemleri yapabilmektedir. Her şeye rağmen üst kat komşunuz duruma itiraz ederek yaptırmakta direnir ise doğal hakkınız olan durumu kendiniz şikayet etmek hakkınız bulunmaktadır. Nasıl şikayet ederim için yazımızın devamından bilgi alabilirsiniz.

üst kattan su kaçağı, üst kattan su damlaması

üst kattan su kaçağı, üst kattan su damlaması

Üst Kattan Su Akıyor Nereye Şikayet Edilebilir?

Üst Katınızdan su akıyor ve komşunuza söylemenize rağmen yaptırmıyor ise en son çare olarak Üst Kattan Su Akıyor Nereye Şikayet Edilebilir? dava açarak sorunu çözebilirsiniz. Notere giderek de bu durum hakkında şikayette bulunabilirsiniz çok etkili olmayabilir. Bu gibi sorunlara sulh hukuk mahkemesi bakmaktadır. Sulh hukuk mahkemesinde mahkeme masrafları diğer mahkemelere göre çok daha uygun olabilmektedir. Üst Komşunun Banyosundan Su Akıyor sorunlarınız için eğer hızlı çözüm ister iseniz bir avukat ile anlaşıp evinize verilen zararı fotoğraflar ve videolar ile tespit ederek hem üst katınızın tadilat işlemlerini tadilat yaptırmak zorunda kalması ve evinizde oluşan boya zararını karşılamak durumunda kalmaktadır. Üst kat ev sahipleri genellikle sorundan zarar görmedikleri için ve kendi dairelerinde büyük tadilat olacağını düşündükleri için yaptırmaktan korkarlar. Şikayette bulunmadan önce yaşadığınız sorunu sesli olarak tarih ve video resim ile kanıtlamanız bildirmeniz gerekmektedir.

Üst Kattan Su Akıyor, Üst kattan su damlaması, Üst kattan su akıyor şikayet

Üst Kattan Su Akıyor Belediye Şikayet

Üst katınızdan su akmasına belediye bakmamaktadır. Değerli vaktinizi boş yere belediye ile uğraşmamanızı tavsiye etmekteyiz. Yapmanız gereken öncelikle komşunuz ile konuşup uzlaşmaya varmanız. Eğer bu durum hakkında sonuca varamaz iseniz notere giderek şikayette bulunmanız en son olarak noter ile de sorunu çözüme kavuşturamazsanız , ceza sulh mahkemesine başvurarak en garanti sorunu çözebilirsiniz ama bu durum sizi biraz uğraştırabilir. Uğraşmak istemez iseniz bir avukat ile anlaşarak video ve fotoğraflar ile durumu kendisine detaylı bir şekilde açıklayarak geri kalanı kendisine bırakmanızdır.

üst kattan su kaçağı, üst tavan sarardı, banyomun tavanı sarardı neden

üst kattan su kaçağı, üst tavan sarardı, banyomun tavanı sarardı neden

 

Özyurt Tesisat,Su Tesisatçısı,Tesisatçı,Su Kaçağı Tespiti,Tıkanıklık Açma, su tesisatçısı, tesisat , tesisat ustası

Özyurt Tesisat, Su Tesisatçısı, Tesisatçı, Su Kaçağı Tespiti, su tesisatçısı, tesisat , tesisat ustası

İletişim Numaramız:  0545 641 1018

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Üst kattan alt kata su kaçağı oluyor ise damlama gözle görülüyorsa üst katınızdan işlem yapılması gerekmektedir. Kaçağın tesisatta olan su kaçağını gözle bulmak çok zordur. Kırmadan noktasal olarak fayans veya parke altında kaçak tespiti yapılması için özel cihazlar bulunmaktadır. Özel termal kamera ve akustik ses dinleme cihazları ile kaçağı noktasal olarak tespit ederek ardından kaçağın çıktığı yere göre tamir işlemini de yapmaktayız. Dilerseniz Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 2022 hakkında fiyatlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir su kaçakları hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tespit Bölgesiİşlem SüresiFiyat & Ücret
Normal Ev30 DK250 – 400 TL
Dubleks Ev60DK300 – 600 TL
Villa Ev60 DK350 – 600 TL
Fabrika60 DK450 – 1000 TL

 

Üst Katın Banyodan Su Damlıyor Ne Yapılmalı?

  • Komşunuz ile konuşmanız durumu bildirmeniz gerekmektedir.
  • Durumu Site Yönetimine Bildirin. (Normal Daire) ise bina yöneticisine veya ev sahibinize bildirin.
  • Evinize sigorta yaptırarak sigorta firmasından destek alabilirsiniz.
  • Noter üzerinden ihtarname gönderebilirsiniz.
  • Komşunuza son çare olarak dava açma hakkınızı kullanın.
su kaçağı tespiti , su kaçağı bulma , kameralı su kaçağı tespiti , makineli su kaçak tespiti

su kaçağı tespiti , su kaçağı bulma , kameralı su kaçağı tespiti , makineli su kaçak tespiti

İletişim Numaramız:  0545 641 1018

Üst Kattan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst kattan alt kata su sızıntısı rengi farklı olabilir su kaçakları temiz ve pis su olarak 2 ye ayrılmaktadır. Pis ve temiz su olduğunu anlamak için uzman ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Bizleri arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Üst kattan alt kata su sızıntısının rengi farklıysa ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır bu durum bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Kameralı görüntüleme cihazı ile gider borusunun içi kontrol edilir. Gider borusunda bulunan bütün sorunlar rahatlıkla tespit edilebilmektedir ve sizlerde kameradan durumu görebilirsiniz. Su Kaçağı sorunu derzlerden kaynaklı da olabilir bunun tespit edilmesi ile banyoya derz dolgu çekilmesi için bizlerden talepte bulunabilirsiniz. Uzman ekibimiz gelerek profesyonelce derz çekerek sizi ve komşunuzu su kaçağı sorunlarından kurtarmaktadır. Özel cihazlar ile kaçak tespiti yapılmaktadır. Yurt dışından gelen bu su kaçağı tespit cihazı yüksek maliyetlere sahiptir ve en uygun fiyatlısı 15000TL ve 100000TL arasında değişiklik göstermektedir en kaliteli cihazlar ile güvenilir noktasal %99 tespit ile hizmet vermekteyiz. Bizleri arayarak kurumsal firma garantisi ile güvenilir hizmet alabilirsiniz.

 

alt kata su akıntısı, üst kattan su akıyor, üst kattan su damlıyor, banyo tavanından su akıyor

alt kata su akıntısı, üst kattan su akıyor, üst kattan su damlıyor, banyo tavanından su akıyor

Su Kaçağı Tespiti Kameralı Mı?Evet
Su Kaçak Tespit Kırmadan Olabilir Mi?Evet
Su Kaçağı Bulma Ses Dinleme Cihaz ile Bakılır mı?Evet
Su Kaçağı Noktasal olarak tespit edilebilir mi?Evet

Telefon Numaramız : 0545 641 1018

Hemen Arayıp Bilgi Alabilirsiniz

Puan Verin

× Whatsapp Tıkla Destek Al