Türkiyenin Tesisatçısı
0545 641 1018

Petek Temizliği Nasıl Yapılır & Kombi Bakımı

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? sorusuna Özyurt Tesisat olarak cevaplıyor sizlere anlatıyoruz.Petek Temizliği ve kombi bakımı yıllık olarak düzenli bir şekilde yapılması gereken evlerimizde ve iş yerlerimizde rutin olarak her zaman yapılması gereken bir işlemdir.Doğalgaz hayatımızda büyük önem taşımaktadır doğalgaz ile ısınma ve yemek yapmak için çoğu zaman dünyanın birçok noktasında doğalgaz kullanılır.Doğalgaz ile beslenen peteklerimiz ısınmaktadır ve peteklerimizin de eskiden sobalarımızın yıllık olarak baca borularını temizlediğimiz gibi peteklerimizin de içerisini temizlememiz gerekmektedir.Bazen peteklere dokunduğumuzda anlarız ki peteklerin üst kısmı sıcakken alt kısımları soğuk olur Petek temizleme işlemi yapılabilmesi için profesyonel ustalar ve makinelere ihtiyaç duyulmaktadır.Kış aylarında peteklerimizin ve kombimizin tam olarak verimli çalışabilmesi için peteklerinizin havası ve içerisinde bulunan ilaçlı veya saf temiz suyun belli bir süre sonra kirlenmektedir.Peteklerin temizliği yapılmadan önce genellikle birçok kişinin şikayeti üst tarafı sıcak alt kısmı soğuk şikayeti ile gelmektedirler.Peki Petek Temizliği Nasıl Yapılır? Bunun çözümü ise peteklerinizin havasının alınması ve kombinizin bakımlarının yapılması su gerekiyorsa su basılması peteklerinizin içindeki kirli(pis) suyun temiz olanı ile değiştirilmesi gerekmektedir.Özyurt Tesisat olarak bu işlemleri sizler için nasıl yaptığımızı en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde anlatarak sizleri de bu konu hakkında bilgi sahibi yapacağız.Dilerseniz petek temizleme ve kombi bakımı nasıl yapılır detaylıca öğrenelim.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır,Petek Temizleme Neden Önemli,Petek Temizleme Püf Noktaları,Petek Temizleme,Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır? Petek Temizleme Yöntemleri Petek Temizleme Püf Noktaları

Petek Temizleme Püf Noktaları Nelerdir?

Petek Temizliği Yaparken birçok bilinen özellik vardır petek temizleme püf noktaları nelerdir ? kimisi yararlı veya  peteklere ve kombiye zarar verse de bazı kişiler bunun yararlı ve işe yaradığını söyler profesyonel deneyler ve yurtdışında da kanıtlanarak bunlar görülmüştür.En önemli unsur petekleriniz temizlenirken içerisine kimyasal madde koyulmamasıdır.Kısa vadede işe yarasada uzun vadede peteklerinizde delerek çok daha fazla zarara uğratmaktadır.

 • Peteklerinizi ilaçsız(kimyasal) olmadan makine ile tazyikli bir şekilde temizlenmesi.
 • Petekler mümkünse tek tek bulunduğu yerden çıkartılarak temizlenmesi
 • Makine banyonuzda var ise havlupan peteğe takılarak tek bir noktadan evinizde bulunan tüm petekleri tek bir noktadan hızlıca ve pratik bir şekilde temizlenebilir.
 • Kalorifer Peteklerinin içerisinde bulunan pis siyah suyun beyazlaşana kadar dışarıya makine ile atılması gerekmektedir.

Petek Temizliği Yapılırken Bilinmesi Gereken 5 Kural Nedir?

 • Petek temizleme işlemline başlamadan önce kombinin Kapatılması gerekmektedir.
 • Peteklerden verimli ısı alınabilmesi için peteklerin havası alınması gerekir.
 • Kombiye zarar vermemesi için kombiye gelen su giriş vanaları kapatılmalıdır.
 • Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır.
 • Kalorifer petek temizliği tek tek yapılacağı için, temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

 • Peteklerinizin üstü sıcak altı soğuk ise zamanı gelmiş demektir.
 • Kombi ayarını son dereceye getirmenize rağmen sıcak değil ve ısınmıyor ise zamanı gelmiştir.
 • Peteklerden ses geliyorsa
 • Uzun süredir petek temizliği yaptırmadıysanız yaptırmanız gerekmektedir.

Özyurt Tesisat olarak uzun yıllardır tesisat alanında faaliyet göstermekteyiz.Sizlere en kaliteli ve güvenle kalorifer radyatör (petekleri) alabileceğiniz yeri tavsiye ediyoruz.Ev veya iş yerlerinizde bulunan peteklerinizin düzenli periyotlarla temizlenerek kombinizin bakımları filtresi temizlenmesi gerekmektedir.Bizlere iletişim bölümünden numaralarımıza veya şubelerimize ulaşarak veya arayarak fiyat bilgisi alarak size en yakın şubemizden servis talebinde bulunabilirsiniz.

 

× Whatsapp Tıkla Destek Al