Türkiyenin Tesisatçısı
0545 641 1018

Patlayan Su Borusu Tamiri Nasıl Tamir Edilir? & %100 Çözüm

Son Güncelleme 28 Şubat 2024 by Özyurt Tesisat

Patlayan Su Borusu Nasıl Tamir Edilir?

Patlayan Su Borusu Tamiri Nasıl Tamir Edilir? Günlük yaşamda karşılaşabileceğimiz sorunlardan biri de su borularının patlamasıdır. Bu durum beklenmedik bir şekilde meydana gelebilir ve ani bir müdahale gerektirebilir. Patlayan bir su borusu, hem su kaybına hem de evde ciddi hasara yol açabilir. Ancak endişelenmeyin, Özyurt Tesisat olarak sizlere profesyonel ustalarımız ile kırma dökme olmadan patlayan su borusunun tespitini yaparak tamir işlemlerini de gerçekleştirmekteyiz.

Öncelikle patlayan su borusunu yerini tespit etmek gerekmektedir. Eskiden cihaz sız bir şekilde patlayan su borusunu kırarak rastgele tahmin üzerine tespit etme işlemleri yaparlardır ustalar. Özyurt Tesisat olarak kırmadan termal kamera ve ses dinleme cihazları kameralı görüntüleme sayesinde kırmadan patlayan su borusunun yerini tespit etmekteyiz. Su Kaçağı Tespiti Bu işlemler oldukça hızlı ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bizleri 0545 641 1018 telefon numaramızdan arayarak profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz.

Su patlağı tamiri , Patlayan su borusu tamiri

Patlayan Su Borusu Tamiri Önerisi

Arızayı ilk hissettiğiniz anda ilk yapılması gereken su vanasının kapatılması olacaktır. Daire içinde ise sadece daireye ait vana kapatılır. Bina genelinde bir sorun ise binaya gelen ana hat vana kapatılması daha uygun olacaktır. Ardından bizleri 0545 641 1018 telefon numaramızdan arayarak cihazlı usta talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ustalarımız dairenize gelerek cihaz ile kontrol sağlar ve patlayan su borusunun yerini kırmadan tespit eder. Ardından patlayan kısmı keserek yenisi ile değişimini sağlamaktayız. Bunun için kaynak makinesi sayesinde patlayan kısımdaki boruyu keserek yenisi ile kaynatma işlemleri uygulayabilmekteyiz.

Su Borusu Neden Patlar?

 • Kalitesiz malzemeden dolayı biranda nedensizce patlayabilir.
 • Su boruları darbe aldığı zaman patlayabilir.
 • Aşırı sıcaktan soğuk hava ile ani temas etmesi halinde patlayabilir.
 • Tesisat yapımı sırasında kaynak işleminin hatalı yapılmasından dolayı ek yerlerinden ayrılabilir.
 • Evde ya da işyerinde yapılan tadilatlar sonucunda su boruları zarar görebilir.
 • Şebeke suyu basıncının çok yüksek olması nedeniyle su borusu patlağı meydana gelir.
 • Boru çapının yetersiz olması basınca karşı dayanıklılığını azaltır ve boru patlağı oluşur.
 • Borularda meydana gelen kireçlenme sebebiyle korozyona uğrar ve boru patlağı oluşur.
 • Sıcak su boruları genleşmeye bağlı patlayabilir.
 • Bahçe veya dış alan borularının üzerinden ağır iş makinaları geçmesi nedeniyle patlak su borusu problemi ile karşılaşırsınız.
 • Dış alan veya bahçede bulunan su tesisat boruları üzerinde yapılan ağaç dikimi, düzenleme ve peyzaj çalışmaları nedeniyle borulara hasar verilebilir.
 • Boru kalitesinin düşük olması kısa zamanda ömrünü yitirip patlamış su borusu sorunu oluşturabilir.
 • Giderlere atılan veya düşürülen delici kesici aletlerden dolayı su boruları patlayabilir.
 • Kimyasal açıcıların çok sık ve yanlış kullanılması ya da çok ağır kimyasal ürünlerin gidere dökülmesi sonucu su boruları eriyip patlayabilir.

Su patlağı tamiri

Pis Su Gider Borusu Patlağı Tamiri

Tesisat borularının tamirinin en zor olan kısmı pis su borularıdır. Genellikle büyük kırım ve tamir tadilat işlemleri gerekmektedir. Çoğu zaman pis su borularının tamamen değiştirilmesi gerekmektedir. Patlayan su borusu tamiri yapan Özyurt Tesisat ekibimiz sizler için en kaliteli malzeme ve teknolojik cihazlar kullanarak uzun yıllar garantili hizmet sunmaktadır.

Pis su gider borularındaki patlakların tamiri için genelde ciddi kırım yapılması gerekebilmektedir. Daire içinde veya dış hattında kazım işlemleri ile değişecek pis su gider boruları profesyonel ustalarımız tarafından sağlanmaktadır. Döküm ve moloz yığıntısı işlemlerini de ekiplerimiz gerçekleştirmektedir. Pis su gider borusunun çatlağı ve patlak yerlerinin tespitini cihazlar ve deneyim ile sağlamaktayız. Bu sayede kırım işlemleri en az seviyede olarak daha az maliyet ile işlem sağlamaktayız.

Boru Patlağı Tamiri

Kalorifer Borusu Tamir Etme

Genellikle su tesisat borularında olduğu gibi kalorifer borularında da çatlak ve patlaklar oluşabilmektedir. Kalorifer borusu patlaklarında kimyasal ve değişim işlemleri ile tamir mümkündür. Özel ilaçlar sayesinde kalorifer tesisatında bulunan patlakları doldurarak adeta bir yama işlevi görmektedir. Bu çalışma kırma tamir istemeyenler için uygulanabilmektedir. Genellikle tavsiye edilen patlayan yerin tespiti ve değişimi daha uygun olacaktır.

 

5/5 - (5 Oy)