Türkiyenin Tesisatçısı
0545 641 1018

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Açılır 5 Yöntem 2024

Son Güncelleme 27 Şubat 2024 by Özyurt Tesisat

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet Tıkanıklığı Açma birçok kişinin merak ettiği konulardan biri haline gelmeye başlamıştır. Tuvalet Tıkanıklığı birçok kişinin ev ve iş yerinde başına gelebilecek sorunlardan en pis ve kötü olanlardan biridir. Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Açılır 5 Yöntem hakkında sizlere ev veya iş yerinde basit tıkanıklıkları açabileceğiniz yöntemlerden bahsederek acil durumlarda kullanmanız üzere pratik 5 kolay yöntemi anlatacağız. Yazımızın devamını okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer tüm yöntemlere rağmen açılmayan Tuvalet Tıkanıklığı tıkanıklığınız mevcut ise daha fazla zarar vermeden ve tıkanıklığı büyütmeden bizleri arayarak profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz. Sizler için 7/24 özel ekiplerimiz ile akıllı robot makineler ile uzun mesafede bulunan tıkanıklıkları robot makine yardımı ile kırmadan temiz ve hızlıca tıkanıklık açma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma yöntemleri birçok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Ev veya iş yerlerimizde bulunan ana ihtiyaçlarımızı karşıladığımız tuvaletlerde modellerine göre tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri bulunup farklı tarzlara göre değişebilmektedir. Birçok insanın karşılaştığı tuvalet tıkanıklığı sorunu oldukça can sıkıcıdır. Bu sorunla karşılaşmamak için tuvaletlerimizi doğru kullanmamız gerekmektedir. Ancak, bu sorunla karşılaşmışsanız, endişelenmeyin, çünkü basit tıkanıklıklar genellikle evde kolayca çözülebilir. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan faktörler arasında kâğıt havlu, bebek bezi, saçlar ve tuvalet kağıdı gibi nesneler yer almaktadır. Bu nedenle, tuvaletleri kullanırken bu maddeleri atmak yerine, çöp kutusuna atmak daha uygun olacaktır. Eğer tuvaletiniz tıkanırsa, ilk olarak doğal çözümlere başvurabilirsiniz. Sıcak su, karbonat, sirke ve limon suyu gibi malzemeler tıkanıklığı açmak için kullanılabilir. Bunun yanı sıra, tuvalet pompası veya lavabo açacağı gibi araçlar kullanarak da tıkanıklığı açabilirsiniz. Ancak, tıkanıklık açma işlemi oldukça zorlu olabilir ve yanlış bir yöntem kullanmanız durumunda tesisat sisteminize zarar verebilirsiniz. Bu nedenle, tıkanıklığı açamadığınız durumlarda, profesyonel yardım almanız önerilir. Özyurt Tesisat olarak tüm tuvalet tıkanıklığı işlemlerinde robot makine kullanarak birçok tıkanıklıkları kırma dökme olmadan temiz ve hızlı bir şekilde açmaktayız. Gider açma işlemleri yaparak kameralı tıkanıklık açma ve kameralı gider temizleme yaparak giderlerinizi de temizlemekteyiz. Profesyonel tesisatçılar, tuvalet tıkanıklığını açmak için uygun araç ve ekipmanlara sahiptirler ve sorunu hızlı ve güvenli bir şekilde çözebilirler. Sonuç olarak, tuvalet tıkanıklığı sorunuyla karşılaştığınızda, doğal çözümlere başvurabilir veya araçlar kullanarak kendiniz çözmeye çalışabilirsiniz. Ancak, tıkanıklık açma işlemi zorlu ve riskli bir iş olduğundan, profesyonel yardım almak daha güvenlidir. Tuvaletlerinizi doğru kullanarak, bu tür sorunlarla karşılaşmamak için önlem alabilirsiniz. Tuvalet Tıkanıklığı Açma işlemleri alaturka ve klozet modellerinde olarak 2 ye ayırabiliriz. Alaturka tuvalet modellerinde biraz daha zor işlem ile karşı karşıya kalabiliriz. Tuvaletin ne ile tıkandığını öğrenmemiz gerekir işlemlerimizi ona göre yaparsak daha basit yöntemler ile çözüm sunabilmekteyiz. Koca bir kovaya su doldurarak yüksekten delik kısmına doğru dökerek basınçlı su yaratarak basit su tıkanmalarını açabilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklık Açma, Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma Makineli

Tuvalet Tıkanıklığına Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

Birçok bilinçsiz işlem sonucunda tuvalet tıkanıklığı sorunları ile karşı karşıya kalabilmekteyiz. Bu sorunlar ile daha fazla karşılaşmamak için aşağıdaki maddeler örnek olarak baktığımızda tıkanmaların birçoğu bu sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Bunlar;

 1. Kağıt havlu atılması
 2. Bebek bezi atılması
 3. Yoğun saç ve kıl atılması
 4. Tuvalet koku aparatlarının düşürülmesi
 5. Kedi , köpek kumu dökülmesi

Robotla Tıkanıklık Açma, İstanbul Robotla Tıkanıklık Açma, Gider Açma , Makineli Tıkanıklık Açma

Evde Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evde tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri için biraz zor bir işlem olsa da birkaç işlem yapılabilir. Basit tıkanmalar belirli bir süre için geçici olarak açılabilmektedir. Lütfen sirke ve karbonat ile açma işlemi yaparken dikkat ediniz aniden parlama ve püskürtme işlemleri olabilmektedir uzaktan ve tüm güvenlik önlemlerini alarak yavaş bir şekilde yapınız.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

 • Pompa yardımı ile tıkalı gidere baskı uygulayarak açılabilir.
 • Askı veya uzun bir tel yardımı ile gider temizlenme işlemi yapılabilir.
 • 1 Çay Bardağı 1 Su Bardağı Sirke gidere dökerek ve 1 Çaydanlık sıcak su yavaş bir şekilde dökerek gider açma işlemi yapılabilir.

Profesyonel Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri Nelerdir?

Robot makineler ile Özyurt Tesisat olarak profesyonel ustalarımız kırma dökme olmadan tıkalı olan tüm tuvalet giderlerinizi özel cihazlar sayesinde tıkanıklık açma işlemleri uygulamaktadır. Özel robot makine kalın teller bulundurduğu için tüm tuvalet tıkanıklarında kuvvetli ve güçlü bir şekilde gider tıkanmalarını açmaktadır. Robotla Tuvalet Tıkanıklığı Açma hizmetimiz olan uzman ustalarımızdan acil servis talebinde bulunabilirsiniz. Profesyonel ekiplerimiz Türkiye’nin birçok bölgesinde ve ilçesinde 7/24 özel servis araçlarımız ile hızlı acil tesisatçı hizmeti sunmaktadır.

özyurt tesisat, su tesisatçısı, tesisatçı

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları 2024

Tuvalet Tıkanıklıkları birçok faktöre zorluğuna tıkanıklığın oluştuğu pimaş içerisindeki mesafeye göre fiyat bilgisi değişebilmektedir. Fiyatlar ortalama tahmini olarak belirtilmiştir. Daha altı veya üst rakamlar olabilmektedir. Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları 2024 350TL – 1000TL olarak ortalama fiyata sahiptir. Tıkanıklığın bulunduğunuz dairenin kaçıncı kat olduğuna göre değişebiliyor genelde zemin katlarda daha zor işlem gerektiği için üst katlara nazaran bir tık daha yüksek fiyata sahip olabilmektedir. Sizler için en uygun fiyat garantisi ile uzman ustalarımız hizmet vermektedir fiyatlar bulunduğunuz kat ortam ve tıkanıklığın durumuna göre değişmektedir fiyatlar ortalama tahmini fiyatlardır lütfen net fiyat almak için arayınız.

İşlem Bölgesiİşlem SüresiFiyat & Ücret(Ortalama)
Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı15 – 30 Dakika350 – 1000 ₺
Klozet Tıkanıklığı25 – 40 Dakika400 – 1000 ₺
Tuvalet Gider Açma30 – 60 Dakika450 – 1000 ₺

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Sirke ve karbonatla Tıkanıklık Açmak basit tıkanıklıkları oldukça basit bir yöntemdir. Tuvalet Tıkanıklığı Açma Öncelikle tıkanmış olan giderinize 1 bardak sirke ve 1 bardak karbonat dökün. Ardından 20 dakika bekleyin. Daha önceden hazırlamış olduğunuz kaynar suyu gidere dökün gideriniz atıklar ve dışkılar gibi sorunlardan tıkanıklık oluşmuş ise 1 2 günlüğüne açılacaktır ama kesin bir çözüm olmayacaktır. Eğer tuvalet tıkanıklıklarında cisim, parça kaçma gibi durumlarda genellikle klozetlerde bulunan koku parçaları tuvalete düşerek tıkanıklık sorununu ortaya getirmektedir. Bu durumlarda korkmanıza gerek yok eğer ulaşabileceğiniz bir noktada ise elinize uzun çöp poşeti takarak almaya çalışın. Eğer yapamaz iseniz uzman bir tesisatçıdan destek almak için bizleri arayabilirsiniz. Bu yüzden makine ile giderinizi temizlemek gerekmektedir. Bu işin sektörde tek güvenilir firmalardan biri ise Özyurt Tesisat ‘tır. Diğer bir hizmetimiz olan İstanbul Tıkanıklık Açma işlemlerini 7/24 profesyonel ekibimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Acil ekiplerimiz ile sizlere güvenilir güler yüzlü çözüm odaklı doğru hizmet için birçok sorununuzun çözüm merkeziyiz. Hemen arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Özyurt Tesisat,Su Tesisatçısı,Tesisatçı,Su Kaçağı Tespiti,Tıkanıklık Açma, su tesisatçısı, tesisat , tesisat ustası

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Nasıl Açılır 5 Basit Yöntem

 1. Kova İle Klozete veya Alaturka tuvalete tepeden basınçlı su dökerek tıkanıklığı atık dışkı yapıyor ise tıkanıklık açılmasını sağlayabilirsiniz.
 2. Klozetin içerisinde yabancı cisimler düştüğünde oluşan tıkanıklıkları açabilmek için örneğin tuvalet kokusu düştüğünde ve görebildiğiniz mesafede alınması kolay ise elinize çöp poşeti takarak yabancı cismi çıkartmayı deneyebilirsiniz.
 3. Kıyafet askılıklarını kullanarak oluşan tıkanıklığı kanca mantığı ile tıkayan cismi çekerek açılabilir.
 4. Tazyikli su uygulayarak tuvalet tıkanıklığı açılabilir.
 5. İnternetten veya marketlerden alabileceğiniz lavabo açıcı veya büyük yapı marketlerde bulunan özel tuvalet açıcıları kullanarak açılabilir. Ama bu yöntem pimaşta bulunan yabancı cisimleri çıkartamayacağı için her zaman işe yaramayabilir. Bu asit olan tuvalet açıcıları pimaşlarınıza ciddi oranda zarar verebilmektedir. En önemlisi bunu uygularken el ve yüzünüze sıçrama riski çok yüksektir. Lütfen dikkat ediniz.

 

Hangi Tıkalı Giderleri Açıyoruz?

 • Tuvalet
 • Klozet
 • Alaturka
 • Banyo
 • Ana Giderler
 • Bina Giderleri
 • Rögar(Logar)

Gibi birçok tıkalı olan giderleri özel makineler yardımı ile kırma dökme olmadan 7/24 güler yüzlü kadromuz ile tıkanıklık açma hizmetini hızlı bir şekilde sunmaktayız.

Tuvalet Tıkanıklık Açma Klozet Tıkanıklık Belirtileri Nelerdir?

Yazımızın devamında evinde karşılaşılabilecek tıkanıklık problemine erkenden müdahale olabilmesi için bazı ipuçlarına değineceğiz. Bunlar;

 • Klozetinizden su hiçbir şekilde gitmiyorsa 
 • Su giderken baloncuk çıkartıyor ise
 • Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda,
 • Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde,
 • Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikayeti oluyor ise
 • Evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşandığında

Tuvalet Tıkanıklığını Nasıl Buluyoruz?

Kanal görüntüleme kameraları ile tıkalı olan gidere salarak tıkanıklığa sebep olan etkenleri tespit edip tıkalı olan bölgeyi açarak temizleme işlemi yapıyoruz. İstanbul da ve birçok Şehirde profesyonel kadromuz ile birlikte hızlı ve kaliteli garanti hizmet vermekteyiz. Gider açma tuvalet gideri açma Tuvalet Gideri Açma tuvalet gideri nasıl açılır? gibi birçok sorunların çözüm merkeziyiz. Bizleri arayarak kanal görüntüleme cihazlarımız ile tuvalet tıkanıklıklarının neyden oluştuğunu kamera ile görüntüleme sağlayarak sizlerde gözleriniz ile görebilirsiniz.

kanal görüntüleme, kanal kamera görüntüleme, tıkanıklık görüntüleme

kanal görüntüleme, kanal kamera görüntüleme, tıkanıklık görüntüleme

Tuvalet Tıkanıklık Açma Tesisatçı

Profesyonel ekiplerimiz ile kırma dökme olmadan Tuvalet Tıkanıklık Açma ve Robotla Tıkanıklık Açma servisi hizmetini vermekteyiz. Rothenberger R600 Profesyonel Kanal Gider Açma makinesini kullanmaktayız ve daha birçok çeşitli özel kanal gider açma makinelerini kullanarak hizmet veriyoruz. Sizlerin de tuvaletleri sıklıkla tıkanıyor ise önemsiz kullanım işlemlerinde bu durum ortaya çıkmaktadır. Tuvalet tıkanıklıkları genellikle çok sık rastlanan durumlardan biridir. Tıkanıklık garantileri olmasa da normal ve dikkatli kullanımlarda robotla açılan tıkalı giderler uzun süre tekrardan tıkanma durumları ile karşı karşıya gelmemektedir müşterilerimiz. Profesyonel olarak Su tesisatçısı eve yakın su tesisatçısı – Sıhhi tesisat ustası tesisat hizmeti vererek birçok alanda hızlı acil teknik servis hizmetini sunmaktayız.

0545 641 1018  numaradan bizleri arayınız ustamız kapınıza gelsin. Klozet tuvalet servisi Su Tesisatçısı Özyurt Tesisat  Kırmadan hizmet vermekteyiz.

İstanbul ‘un En İyi Tesisat Firması✅Profesyonel Tesisatçılık Hizmetleri
Tuvalet Tıkanıklığı Açma✅Acil Su Tesisatçısı Yakın
Makineli Robotlu Tıkalı Pimaş Açma Hizmeti✅Kameralı Tıkalı Gider Açma
İstanbul Su Tesisatçısı Onaylı✅Tıkanıklık Açma & Gider Açma (Makineli)
25+ Yıldan Uzun Süredir Deneyim✅Türkiye Tesisatçılar Derneği Üyesi

Tuvalet Gideri Açma

Tuvalet Gideri Açma işlemleri genellikle zor ve iştah kapatan durumlardan biridir. Genellikle tuvalet giderleri bir cisim düşürmesinden kaynaklanıyor olabilir. Fazla peçete gibi birçok atığında atılmasıyla bu durum ortaya çıkmaktadır. Tuvalet Gideri Açma işlemlerini yapabilmek için evde en basit yöntemlerden biri 1 kova suyu yüksekten dökerek basınçlı su haline getirerek dışkıları ezerek küçültmek olabilir. Klozetlerde bulunan kötü kokuyu da geçirmek için s borularından kaynaklanabilmektedir hızlı hızlı 2 kova su döktüğünüz zaman tıkanıklık sonrasında kötü koku da gidebilir.

Klozet Tıkanıklık Açma Robotla Gider Nasıl Açılır?

Evinizde veya iş yeriniz de bulunan atık su tesislerinde kullanımdan Kaynaklı Veya bina ana giderinde oluşan sorunlardan oluşur (çökme, tıkanma ve benzeri) kulanım suyu geri teperek pimaşlardan geri kullanılır. Kullanım suyunuz giderden gitmeyebilir. Özyurt tesisat tıkalı giderlerinizi atık su kamerası ile önce kontrolünü sağlayarak tıkanıklığa sebep olan problemi tespit ediyor. Robot cihazıyla ve gerekli nedenlerle yaklaşık 30 dk süren çalışma çözümü çözümüne kavuşturmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklık Açma, Kırmadan Gider Açma ,Robotla

Klozet Tıkanıklık Açma makineli kırmadan tıkanıklık açma işlemi robotla gider açma klozet tuvalet

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimiz ile 7/24 profesyonel kadromuz ile robot makineler ile kırmadan tıkalı olan tuvalet giderlerinizi açmaktayız. Sizlerde kaliteli ve garantili yer süzgeci klozet tıkanıklığı açma lavabo tıkanıklığı açma gibi tuvalet de bulunan tüm tıkanıklıklar açılmaktadır. Tuvalet Gider Açma tuvalet ve klozetlerimizde oluşan tıkanıklıklar genelde bebek bezleri, tuvalet kağıtları toplu bir şekilde atılması, cebimizden veya tuvalet de bulunan herhangi bir çisimin tuvalet giderine düşürülmesi sonucunda tuvalet tıkanıklıkları oluşmaktadır. Tuvalet giderimize döktüğümüz su ile tıkanıklık giderme işlemleri maalesef ki işe yaramayabilir çünkü içerde kalan parça veya katı cisimler parçalanması zor ve dayanıklıdır. Makine yardımı ile içerde kalan parçayı makinenin ucundaki özel kanca aparatı ile çıkartabilir veya katı cisimler veya kağıt peçeteler makine sayesinde parçalanarak tıkalı olan giderler açılır ve tıkalı olan bölgedeki işlem sonlanmış olur. İstanbul Tuvalet gider açma hizmeti olarak İstanbul da bulunan servis ekibimiz ve şubemiz ile teknolojik ve kırmadan makine yardımı ile tıkalı olan giderlerinizi İstanbul Gider Açma hizmeti uygulayarak açmaktayız.

Klozet Açıcı

Klozet Açıcı kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Genelde klozet tıkanıklıklarında çok fazla işe yaramasa da bazı tıkanıklıklarda işe yarayabilmektedir. Marketlerde satılan basit klozet açıcı olanlar olmasa da yapı marketlerde özel kaplarda satılmaktadır. Çok tehlikeli ve büyük dikkat gerektirmektedir en ufak insan teması ile büyük yanıklara yol açmaktadır. Profesyonel kişiler tarafından bilgisi bilinerek kullanmak gerekir. Fazla kullanımlarda tuvalet gider borularına zarar vererek sizlere daha fazla maliyete yol açabilmektedir. En uygun olanı uzman servis talebinde bulunarak 1/4 fiyatına sorunu çözmek daha uygun olmaktadır.

Gider Açma

İstanbul gider açma ile hızlı ve garantili olarak profesyonel ustalarımızdan yardım alabilir fiyat bilgisi alabilirsiniz yaptığımız tüm işlerde garantili servis garantisi sunmaktayız. Müşteri kaynaklı tekrar tıkanma durumlarında tekrardan ücret alınmaktadır. Kaliteli ve güvenli firmalarla çalışarak kendinizi güvene alın aklınız rahat olsun işi profesyonellere bırakın.

Kameralı Gider Açma

Kameralı Tıkanıklık Açma kırmadan makineli tıkalı gider açma tıkanıklık nasıl açılır banyo , mutfak, tuvalet

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Tüm müdahalelere rağmen tuvalet tıkanıklığı sorununuzu gideremediyseniz bizlerden profesyonel tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti alarak sizlerde evinizin veya iş yerinizin okul, fabrika, işletme gibi birçok yerde oluşabilecek tuvalet tıkanıklığı sorununuzun kırma dökme olmadan en temiz şekilde robot makine ile tıkanıklık açma işlemlerini uzman ustalarımıza yaptırabilirsiniz. 0545 641 1018 telefon numaramızdan hemen arayarak bilgi alabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma , kameralı Tuvalet Tıkanıklığı Açma

5/5 - (2 Oy)