Türkiyenin Tesisatçısı
0545 641 1018

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Pratik & Çözüm Yolları

Robotla Tıkanıklık Açma

Son Güncelleme 4 Ocak 2024 by Özyurt Tesisat

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır diye düşünüyorsanız merak etmeyin , Özyurt Tesisat sayesinde sizlere evde pratik yöntemler ile bazı çözüm yollarını önereceğiz. Lavabo tıkanıklığı genellikle birçok kişinin başına gelmiş çok sıklıkla yaşanılan bir problemdir. Mutfak lavabosu ve banyo lavabosunda kullanıma bağlı olarak tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Sirke ve karbonatla Tıkanıklık Açmak oldukça basit bir yöntemdir. Öncelikle tıkanmış olan giderinize yarım sirke ve yarım bardak karbonat dökün. Ardından 20 dakika bekleyin. Daha önceden hazırlamış olduğunuz kaynar suyu gidere dökün gideriniz yağ yemek atıkları gibi sorunlardan tıkanıklık oluşmuş ise 1 – 2 günlüğüne açılacaktır ama kesin bir çözüm olmayabilir. Sorununuz tekrarlayabilir bu yüzden makine ile giderinizi temizlemek gerekmektedir. Bu işin sektörde güvenilir firma ise Özyurt Tesisat ‘tır. Bizleri 0545 641 1018 telefon numaramızdan arayarak profesyonel uzman kadromuzdan destek talebinde bulunabilirsiniz. Şeffaf fiyat politikamız ile sizlere sorununuz hakkında öncesinden fiyat vererek destek sağlamaktayız. Kırma dökme olmadan özel cihazlar ile robot makine ile tıkalı olan giderlerinizi kırmadan tıkanıklık açma hizmeti yapmaktayız. Tıkanmış lavabo nasıl açılır diyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyerek fikir edinebilirsiniz.

tıkanıklık açıcı, tıkanıklık nasıl açılır, doğal yöntemlerle lavabo tıkanıklık açma

tıkanan lavabo nasıl açılır, tıkalı lavabo açma, tıkanıklık açma

 1. Sıcak Su Kullanın:
 • Biraz kaynar su hazırlayın.
 • Kaynar suyu tıkalı olan lavabo giderine dökün ve bekleyin.
 • Sıcak su yağ kalıntılarını eritebilir ve tıkalı olan lavabo giderini açabilir. Buda tıkanıklığı açmakta yardımcı olabilir.

2. Sirke ve Karbonat Karışımı:

 • Bir bardağa yarım su bardağı sirke ve yarım su bardağı karbonat ekleyin.
 • Karışımı lavabo deliğine dökün ve sıcak suyu üstüne ilave edin.
 • Bu karışım sayesinde lavabo giderinde bulunan çay posası ve yemek artıklarını birikimlerini çözebilir.

3. Tel veya Uzun Çubuk Kullanın:

 • Eski elbiselerinizin askısını kullanarak veya uzun ince bir tel yardımı ile lavabo giderlerinizde bulunan saç , yemek artığı , çay posası gibi durumlardan tıkalı olan lavabo giderinizi temizleyerek ufak tıkanıklıkların açılmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak bu yöntemleri uygularken lütfen dikkatli olunuz. Kesin çözümler olmayıp borulara ve kendinize zarar verme ihtimaliniz bulunmaktadır. Uzman bir profesyonelden yardım almanız hem vaktiniz hem de sizin için daha iyi olacaktır. Özyurt Tesisat olarak uzman ekiplerimiz ile robot makine ve yıkama makinesi ile tıkalı olan giderlerinizi kırmadan lavabo tıkanıklık açma işlemi sağlıyoruz ve uzun süre tıkanmaması için yıkama işlemleri de uygulamaktayız.

Hangi Tıkalı Giderleri Açıyoruz?

 1. Lavabo Tıkanıklığı
 2. Mutfak Lavabo Tıkanıklığı
 3. Banyo Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo Tıkanıklığı Neden Olur?

 • Lavaboya dökülen çay posaları
 • Kızartılmış yağların lavaboya dökülerek zamanla katılaşması
 • Yemek artıklarının lavabo dökülmesi

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma için lavabo giderinizi sökerek temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemlere başlamadan önce yanınıza bir kova alarak gider borularının içindeki suyu kovaya aktararak ortalığın daha az kirlenmesini sağlayabilirsiniz. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır Genellikle çay posalarını lavabo giderlerine dökmekten dolayı tıkanan lavabo giderleri için lavabo alt takımlarını sökerek ve tekrardan el ve tel ile evde temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken tekrardan geri takma işlemleri zor olabilir ve su sızıntısına maruz kalabilirsiniz. Bazen işleri profesyoneline bırakmak gerekebilir. Özyurt Tesisat olarak 7/24 profesyonel ekiplerimiz ile Lavabo Tıkanıklığı Açma hizmeti sunmaktayız.

lavabo gideri tıkanıklığı , lavabo tıkanıklığı açma

Gelecekteki Tıkanıklıklar Nasıl Önlenir?

Artık mutfak lavabonuz tekrar düzgün bir şekilde su tahliyesi yaptığına göre, tıkanmaların tekrar oluşmasını önlemek için önlemler aldığınızdan emin olun. En önemli önleyici tedbir, zararlı maddelerin kanalizasyona atılmamasıdır. Bu şunları içerir:

 • Katı ve sıvı yağlar.
 • Türk Kahve artıkları
 • Yumurta kabukları
 • Makarna, pirinç veya ekmek gibi nişastalı yiyecekler.
 • Meyve kabukları
 • Sakız
 • Kağıt havlular veya yiyecek ambalajları gibi kağıt ürünler.

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Özyurt Tesisat olarak tıkanan lavabo giderlerini robot makine yardımı ile açmaktayız. Kırma dökme olmadan robot makine sayesinde tıkanıklığın uzunluğuna göre çözümler sunuyoruz. Kalın , ince tel gibi çeşitli aparatlar ve makine uçları ile tıkanan lavabo giderlerini robot makine ile açıyoruz. Eğer tıkalı olan lavabo yağ atıklarından dolayı katı bir şekilde donmuş ise kamera yardımı ile önce lavabo giderlerini inceliyor ardından yıkama işlemleri de gerçekleştiriyoruz. Mutfak Tıkanıklığı Açma gibi sorunlarınız var ise Bizleri 0545 641 1018 telefon numaramızdan arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Tıkanıklık Açma Fiyatları için bizleri arayarak fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İstanbul Lavabo Tıkanıklık Açma, Lavabo Tıkanıklık Açma, Lavabo Gider Açma

 

Puan Verin